ZBRANĚ

Vylepšený trikordér
S vylepšeními vyvinutými praporčíkem Chellem umožní tento trikordér, při použití s oblekem Hazard Teamu, svému uživateli vidět ve tmě, sledovat stopy plynů neviditelných oku, přivolávat bombardování z lodí na orbitě a identifikovat oblasti nízké strukturální integrity ve zdech.

I-Mod
Za účelem odražení borgské hrozby v Delta kvadrantu navrhla Seven of Nine I-Mod (Infinity Modulator). I-Mod náhodně mění frekvenci energetické střely, aby pronikla přizpůsobivými štíty Borgů. Také dokáže proniknout dalšími typy nepřátelských štítů.

Federální útočná puška
Federální útočná puška je novou zbraní přidanou do arzenálu Hazard Teamu. Útočná puška byla navržena tak, aby se vypořádala s nepřáteli v blízkosti, a proto rozptyluje vysokoenergetické střely v kónickém vzorci. Při souboji na velkou vzdálenost je mnohem méně efektivní.

Romulanský experimentální radiační disruptor
Radiační disruptor byl vytvořen Tal Shiarem tak, aby vyřadil velké skupiny nepřátel. Federální vědci momentálně analyzují různé funkce této zbraně.

Attrexian Arc Launcher
I když byl původně používán attrexianskými dělníky, byl Arc Launcher brzy přizpůsoben bezpečnostním silám. Střelbou proudů elektrické energie je schopen rychle vyřadit nebo zabít nepřítele. V případě velkých skupin výtržníků je možno vypustit z kanystrů oblak plynu, který lze zelektrizovat.

Bat’leth
V rukou zkušených bojovníků je tento klingonský „meč cti“ smrtící zbraní. Je dlouhý přibližně dva metry a má čtyři ostré hroty a zakřivenou vnitřní čepel. V rukou válečníka může být bat’leth použit k čistému přeseknutí nepřítele na dvě půlky.

Kompresní puška
Phaser typu 3, neboli kompresní puška, je extrémně silnou zbraní používanou na většině nebezpečných misí. Majiteli umožňuje střílet na cíl paprsky koncentrované energie. Nabízí také možnost palby úzkého, vysokoenergetického paprsku (za cenu vyšší spotřeby energie ve zbrani).

Vylepšená kompresní puška
Vylepšená kompresní puška je významným obohacením phaserové pušky typu 3. Dokáže na cíl střílet rychlé výboje energie. Při nepřetržité palbě se mohou zaměřovací krystaly přehřát. To způsobí, že zbraň ztratí přesnost. Nejefektivnější je při střelbě v krátkých dávkách.

Granátomet
Granátomet pálí těkavou plazmu v tri-kobaltovém obalu a může způsobit ohromnou zkázu za velmi krátkou dobu. Může vystřelit až čtyři granáty naráz, které detonují při doteku nebo díky dálkovému ovladači na zbrani.

Tajemná energetická hůl
Tato starodávná zbraň byla nalezena při archeologických vykopávkách a je o ní známo velmi málo.

Phaser
Phaser typu 2 je standardní zbraní velké části federálního personálu. Je malý, kompaktní a funguje na principu samodobíjecího energetického systému. Je užitečný na obranu, jakož i k otevření zataraseného otvoru nebo zničení překážejících objektů.

Quantum Burst
Federální Quantum Burst je schopen střílet na cíl mikro-kvantová torpéda a způsobovat ohromné množství škod. Prototypy této zbraně nabízí možnost neřízeného odpalu, jakož i naváděcího módu, který majiteli umožní řídit střelu k jejímu zamýšlenému cíli.

Romulanský disruptor
Romulanský disruptor, snadno identifikovatelný zbytkovými antiprotony, které po sobě zanechává, je silnou, kompaktní zbraní. Poslední modifikace umožňují, aby se energie ve zbrani uchovala v uzavřeném obvodu. Majitel může energii uloženou ve smyčce vystřelit jako malý, ale prudký plazmový výboj.

Tetryon Gatling Gun
Jako rozměrná zbraň nabízí Tetryon Gatling Gun dva druhy střel. Standardní vysokointenzivní výstřel způsobuje masivní poškození při vysoké kadenci střel. Její sekundarní mód střílí malé, vysokorychlostní koule, které se mohou odrážet od pevných předmětů. Kvůli silnému zpětnému rázu však upadla v nemilost.

Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 19.4.2003

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Elite Force 2 najdete zde.