(Ne)ohlášena další oficiální startreková hra

Prozatím jen velmi málo informací je známo o nové oficiální startrekové hře, tentokrát určené pouze pro herní platformy Nintendo DS a Sony PSP. O její vývoj se stará společnost Quicksilver Software, jejíž zaměstnanci mají na svědomí i první díl taktické vesmírné simulace Starfleet Command pro PC. Když teď odbočíme a trochu si zaspekulujeme, můžeme si uvědomit následující: První díl Starfleet Command oficiálně vyvinula společnost 14 Degrees East. Pod ní ovšem spadalo několik týmů, včetně toho, jenž skutečně Starfleet Command vytvořil. Tento tým se později osamostatnil a pod názvem Taldren vytvořil další dvě pokračování této taktické série. Poté však zkrachoval a ztratil se z očí. Suma sumárum nám tak vychází, že v Quicksilver Software jsou (kromě jiných) nyní i ti samí lidé, kteří neustále vyvíjejí nové a nové díly Starfleet Command. A nejinak tomu bude i v tomto případě, protože i majitelé DS a PSP se mohou těšit na taktickou vesmírnou hru zasazenou do období původní posádky Enterprise, ačkoliv podle obrázků je možné usuzovat spíše na zasazení do období prvního až šestého filmu. Podle všeho se hra bude na obou platformách značně odlišovat, a to nejen vizuálně, ale i ovládáním. To celkem logicky vyplývá z toho, že PSP disponuje lepším hardwarem, zatímco DS má výhodu v ovládání stylusem na dotykové obrazovce a v duálním zobrazení. Největší ze tří obrázků, které se nám podařilo získat, pochází zřejmě právě z verze pro Nintendo DS.

      

Hra bude obsahovat federální a klingonskou kampaň pro jednoho hráče. Bezdrátově se půjde utkat s přáteli v multiplayeru, jenž bude posílen o odemykatelné lodě Romulanů, Orionců a Gornů.

Jak jste si zřejmě všimli, v celém textu jsme se vyhýbali názvu této nové hry, což je skutečně pikantní. Důvodem je skutečnost, že všichni zodpovědní lidé na oficiálních místech prozatím mlčí, takže momentálně jsou pro tenhle kousek známa hned tři nepotvrzená jména – Star Trek: Tactical Assault, Star Trek: Tactical Alert a Star Trek: Tactical Advantage, ačkoliv to první vypadá nejpravděpodobněji. Podle některých zdrojů bychom si tuto hru mohli zahrát na podzim letošního roku, dost možná už v září.

Jiří Bigas a Martin Kovář,
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 21.1.2006


Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Tactical Assault najdete zde.