PREVIEW

Tak tu máme, přátelé, po čase opět nějaké to preview na českou fanovskou startrekovou hru. Podtitul dnešního kousku zní „Drive“ a tento název již může mnohým z vás napovědět, o čem že tu bude řeč. Hra je sice zatím pouze v počátečním stádiu vývoje, ale i tak už je k ní celkem co říci, jelikož vývojáři z Hazard Teamu uvolnili volně ke stažení jakési alfa demo.

Jeho součástí je mimo jiné dvojice závodních drah, a když mluvím o závodění, nikdo snad už nemůže být na pochybách, že v tomto případě upotřebíme v akci spíše rychlé prsty nežli šedou kůru mozkovou. Základní náplň hry přesto vypadá poměrně k světu. Vy jakožto nadějný šampion se ujmete federálního raketoplánu třídy VI a jdete na věc. Postupem času byste si tak měli krom slávy a cti vysloužit i nějaké ty kredity, za něž provedete případný upgrade lodi či vaši kocábku rovnou vyměníte za nějakou novější.

Lítá se na kola a vězte, že to není rozhodně žádný med. Počítač absolutně nechybuje, co se manévrování týče, zatímco vy v jednom kuse končíte nalepeni u bariéry. Snad tento faktor vývojáři ještě nějak vychytají, poněvadž momentálně je hratelnost vskutku extrémní. Neškodilo by ani poškozování vašeho a soupeřova raketoplánu, které by hře vůbec dodalo ten správný šmrnc. Zda-li se dočkáme i multiplayeru, zatím není známo, ale vzhledem k předchozím titulům Hazard Teamu a koncepci hry jsem o tom celkem přesvědčen.

Díkybohu alespoň ovládání samotné zdá se být celkem v pohodě a hráč se tak netopí v řadě nesmyslných kláves. Já osobně se však domnívám, že by hře jen prospělo i nějaké to střílení či jiné speciální bonusy (jako zrychlení/zpomalení atp.) volně roztroušené po trati např. po vzoru PS one a PS2 titulu Wipeout.

Závěrem bych vám doporučil sosnout si i předešlou verzi hry, která rovněž vypadala poměrně k světu a já se až skoro divím, že od jejího vývoje Hazard Team upustil. Její systém je sice poněkud odlišný, ale v současné podobě se zdál být výrazně dotaženější a hratelnější. No, nechme se ale překvapit, jak vše dopadne, jelikož Star Trek: Drive zatím není ani zdaleka hotov, a tak se do jeho vypuštění může stát a změnit vlastně úplně cokoli.

Výrobce: Hazard Team
Ovládání: šipky (směr letu), F4 (full-screen), P (pauza)
Domovská stránka týmu: www.hazardteam.wz.cz
Domovská stránka hry: www.hazardteam.wz.cz/drive_info.htm
Hotovo: 10 %
Status: freeware
Datum vydání: 2004

Jiří Bigas,
Star Trek Games.CZ

Přidáno: 23.1.2004

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Drive najdete zde.