Aneb jak si ušetřit deset minut z dvaceti.

Nejprve shlédněte dlouhou úvodní animaci a až vám dá Q vybrat, zvolte phaser. Tím se dostanete o deset let zpět na loď Righteous. První činností, kterou se zapojíte do života této lodi, je zastřelení Borga (zvolte phaser). Borg nebude úplně mrtvý, a tak až dostanete příležitost, střelte do panelu, do kterého Borg zapojí svou ruku.

Dostanete za úkol izolovat palubní desku. Nejprve odeberte políčko nejvíce vpravo, a pak políčko hned vedle něj (toto a mnoho dalších informací se vždy dozvíte použitím trikordéru od Q). Ocitnete se ve výtahu, kde máte zadat správné číslo cílové místnosti. Přestože jsem číslo našel v trikordéru, jeho zapsání do ovladače mi nějak uniklo, a tak jsem pouze třikrát klikl naprázdno (výsledek je stejný, pouze takto uvidíte několik sekvencí navíc). Dostanete kázání od kapitána. Až budete rozhodovat, co dělat s přístrojem, pouze počkejte. Po dalších několika minutách filmu budete tipovat, ve které ruce má váš otec komunikátor. Vždy prohrajete. Jestli chcete, projděte si tuny filmu, které po tom nastanou. V opačném případě rovnou klikněte na hlavu vašeho otce (jednu mu vrazíte). Vemte si od něj jeho phaser, otočte na něm knoflíkem a pak mu ho vraťte. Po dalších dlouhých minutách se ocitnete se součástkou z Borga při jakési poradě. Nasaďte tuto součástku praporčíku Targus na její elektronický vstup na hlavě. Začne chvíli přemýšlet kolektivně s Borgy a pak pomalu šílet. Sundejte jí čip z hlavy (dvakrát).

Nyní se dostanete přímo na nepřátelskou loď. Abyste získali tajný kód, musíte se nechat nejprve změnit na Borga a v této podobě načíst kód z palubní desky. Pokud se tím nechcete zdržovat, tak nejprve nechte projít dva Borgy a do palubní desky zadejte tento kód : 1, 3, 3, 4, 2, 2 (čísla znamenají kruhy na desce, číslované zleva doprava). Počítač vám oznámí další kód a to 61330. Nyní potřebujete získat další borgský implantát. Po chvíli jeden Borg přijde a Targus ho bude chtít zastřelit. Zastavte ji (klikněte na její ruku). Váš otec vám podá z lékárničky hyposprej. Nastavte na něm tuto kombinaci : 1, 3, 3, 1 (tlačítka jsou číslována zleva).

Nechte projít Q. Vaše postava se vrhne na následujícího Borga. Hyposprej použijte na svou druhou ruku (nikoli na Borga). Během následující dlouhé videosekvence osvobodíte své přátele a s nimi se v podobě Borga vrátíte na vaši loď. Na loď se za chvíli přemístí i další Borg. Klikněte na malou bílou tečku při spodním okraji obrazovky, počkejte, až se objeví číselná klávesnice (bude mít nečitelné znaky, ovšem rozmístění čísel je na ní stejné), a do ní naťukejte kód 61330.

Krátké, že jo? Mně to také přišlo jako hloupý vtip, ale některé interaktivní filmy jsou dnes bohužel již takové.

Marek Růžička,
Excalibur

Přidáno: 6.12.2000

Použito se svolením časopisu Excalibur.

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Borg najdete zde.