Tipy od Pavla Moravce:

Nejlepší je používat tyto tři věci - stázové pole, zvukovou návnadu a teleportační vězení. Položte někde stázové pole, potom použijte zvukovou návnadu pro přilákání co nejvíce jednotek do pole, a až budou všichni zmrazení, použijte phasery, případně granát nebo v pozdějších misích ostřelovací pušku. No a nakonec použijte teleportační vězení na úklid těl. Seberte stázové pole a můžete pokračovat dál. Velmi účinné je to například u Borgů, na které se nedají používat phasery a granátů je většinou málo. Teleportační vězení můžete položit kdekoliv, jelikož má dosah na celý herní plán, dokonce i uvnitř do budov. Tohle je podle mého názoru nejlepší strategie, protože zvuková sonda i stázové pole jsou nevyčerpatelné, narozdíl třeba od hologramu, nebo ovládání mysli.

Pokud máte ostřelovače, stopujte hru před tím, než začnete celým týmem na někoho střílet. Protože si hra bohužel nepamatuje, že ostřelovač má u sebe pušku, tak mu vždy po označení celého týmu dá zpět phaser. Přitom stačí jeden zásah puškou a jedním phaserem a je to. Jinak se musí použít čtyři phasery, aby to mělo ten samý efekt.

Pozor na Borgy - jsou hrozně silní, pár jejich zásahů a je po vás. Navíc nejdou zneškodnit phaserem (resp. jeden jde, ale další už ne) a musí se používat medik, granáty nebo ostřelovací puška. Mrazící granáty jsou sice dobré, ale mrazí na hrozně krátkou chvíli a vzpamatovaný Borg jde většinou po vás.

Pavel Moravec
Přidáno: 16.8.2001

Seznam všech článků týkajících se hry Star Trek: Away Team najdete zde.