Končí Activision se Star Trekem?


Poznámka: Hlavně tomu nevěřte...

Fáma z 3. května 2002:

Activision odmítl Bridge Commandera 2 a pravděpodobně plánují zbavit se licence Star Treku, jak nejdříve to půjde, protože se ukázala být nevýdělečnou.
Musíte žasnout nad tím, co si Activision myslí, když se rozhodl postoupit pokračování Bridge Commandera, hry, kterou mnoho recenzí i fandů označilo za "nejlepší Star Trek hru všech dob". Z toho co jsem slyšel, se bude Starfleet Command 3 a další už oznámený projekt Activisionu snažit klonovat prvky Bridge Commandera…

Tady je část e-mailu, kterou Peter Leahy, jeden z představitelů Totally Games, rozeslal ohledně těchto špatných zpráv…

  -----Original Message-----
  From: Peter Leahy
  Sent: Tuesday, April 23, 2002 3:56 PM
  To: Staff
  Subject: Bummer - Activision News

Zdravím!
Dnes jsme se dozvěděli, že oficiálně postoupili všechny možnosti týkající se BC 1.5 a BC 2.0, které jsme jim nabídli. Je to prostě otázka dolarů a centů. Bohužel, pokud se všichni nepřestěhujeme do Východní Evropy, nemůžeme snížit naše režijní náklady dost na to, aby se jim zalíbilo jejich hodnocení zisku a rizika ztrát. Zdá se, že práce v garáži - tj. žádné režijní náklady jako nájemné, nadšené týmy jednotlivců, kteří pracují za tři ale stále při platu méně než jednoho člověka, používání pirátského software, neplacení žádných licenčních poplatků, neposkytování žádné podpory a žádné dlouhodobé závazky je to, kam průmysl míří.

Docela depresivní, co? A co to znamená pro Totally Games? No, mnoho zaměstnanců, jako já, bylo prostě propuštěno a naším posledním dnem je dnešek. Celkem vzato byla propuštěna skoro polovina společnosti. Vedoucí výtvarného a programovacího oddělení rezignovali, aby zachránili co nejvíce pracovních míst programátorů a výtvarníků, jak jen bude možné. Alespoň že v tomto byl Totally Games velmi laskav. Dostal jsem tučný šek na útěchu a mohl jsem si vzít domů počítač, který jsem používal v práci, což je dobře, protože můj domácí počítač je hromada šrotu.
Přesto jsem ve velké depresi. Byl jsem v průmyslu několik let a nikdy jsem nepoznal lepší herní společnost, ani talentovanější skupinu vývojářů, než je v Totally Games. Byl jsem pyšný na to, že jsem se mohl počítat mezi elitu… Naštěstí, letecký simulátor z Druhé světové války, na kterém se dále pracuje, je dobře finančně zajištěn, a až vyjde, tak ohromí celý průmysl. Aspoň jeden herní vydavatel, LucasArts, se chová k Totally Games s respektem, který si zaslouží.
Jsem si jist, že Activision nakonec dostane, co zaslouží. Celá léta se chovali k vývojářům jako k nulám a to se jim brzy vrátí, až jejich dojná kráva s Tony Hawkem vyschne.

FatLaidOffBorg,
Fat Babies dot Com Stories

Původní článek: http://www.fatbabies.com/fatstories.html#bridge_commander2

Reakce Activisionu z 8. května 2002:

Drby kolem toho, že Activision končí s licencí Star Treku zašly tak daleko, že Activision (navzdory svým zasadám nekomentovat drby) reagoval několika větami na oficiálním fóru Star Trek her. Jistě i proto, že některé herní stránky zašly tak daleko, že tvrdily, že všechny vyvíjené Star Trek hry byly zrušeny! Překlad následuje:

Co se naší politiky týče, Activision obvykle nekomentuje fámy, ale abychom utišili starosti, které by naši fandové Star Treku mohli mít, nabízíme nasledující:

Jak Star Trek: Elite Force 2 tak Star Trek: Starfleet Command 3 jsou ve výrobě. Oběma projekty jsme velmi nadšeni a vy se o každé hře dozvíte více věcí tak, jak se bude blížit E3. Activision je silně zainteresován na značce Star Treku, a teď když všechny licence Star Treku připadnou Activisionu v několika příštích měsících, jsme nadšeni více než kdy jindy, abychom přinášeli hráčům a Trekkerům působivý interaktivní materiál v několika následujících letech.

Martin Kovář
Star Trek Games.CZ
Přidáno: 3.5.2002
Upraveno: 8.5.2002